Jump to content
Alătură-te și tu grupului nostru de steam și grupului de facebook și nu uita să ne dai un like la pagina de facebook :) Read more... ×
Înainte de a începe navigarea pe forum te rugam să citești regulamentul general al comunității pentru a evita situații neplacute! Read more... ×

Salut vizitatorule!

Salutare prietene, bine ai venit în casa familiei roiale, noi suntem o elită unită și ne ajutăm reciproc.
Noi stăm mereu cu brațele deschise si acceptăm membri noi in familia noastră.
Te asigurăm că daca ești un om care știe ce inseamnă stima și bunul simț atunci o sa te incadrezi perfect in ELITEROYAL.
Alatură-te acum de noi și nu uita ca dupa crearea contului vei primi o confirmare pe mail in Inbox sau Spam.

Salut vizitatorule!

Guest Image

Salutare prietene, bine ai venit în casa familiei roiale, noi suntem o elită unită și ne ajutăm reciproc.
Noi stăm mereu cu brațele deschise si acceptăm membri noi in familia noastră.
Te asigurăm că daca ești un om care știe ce inseamnă stima și bunul simț atunci o sa te incadrezi perfect in ELITEROYAL.
Alatură-te acum de noi și nu uita ca dupa crearea contului vei primi o confirmare pe mail in Inbox sau Spam.

ConstantinBoss

Bitcoin Farmin For Beginner Part 2 - Cloudmining

Recommended Posts

daca ati urmarit  Part  1

aveti acum un  -  Desktop-Wallet  -
                           ca exemplu cum am eu pe Exudos

si
o adressa de Bitcoin-Wallet  <--- o copiati

pe urma deschidem browseru si intra pe pagina

https://multimining.website

1250.gif

acest site face ce zice
cloud-mining for FREE
si chiar platesc !!

si sume mici ca 1600 de satoshi (la cursu actual 0,15$)
!!!!dupa 48 de ore transferate!!!!
dovada de azi mai jos 🙂

F299B85B50C65F24BFDAA365E16298FE6F075B3C

( aceasta poza nu e din portfoliu meu )

parcusul de Free_Member
ai voie odata la 60minute sa dai colect la 60 de satoshi.

asta o faci pana cand ai peste 5000 de satoshi , pentru ca 5000 de satoshi costa transferu de la iei la tine in Wallet (portofel)

calculare

•             pe ora 60 de satoshi, sa zicem ca reusim 10 claimuri pe zi  =  600 satoshi pe zi
  •             600 de satoshi x 30 zile (luna)  = 18 000 satoshi   ( sa nu uitam for free !!!! )

cum mai am pay-proof ma mai anunt cu alte situri 🙂 

sincer, chestia asta nu mi se pare foarte profitabila. iesi cu mult pe minus.

minatul pe dekstop-ul propriu nu iti aduce un castig bun... (adica sa iesi macar cu $1 pe plus)

mai mult platesti pe curentul consumat decat castigi din mining-ul pe desktop.

pentru a face profit, cel mai bine e sa se investeasca ceva bani inainte in echipament. (mining hardware <<exemplu: click>>)

uite si un calculator sa vezi cam cu cat iesi pe plus/minus in functie de echipamentul pe care-l ai https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/calculator/

29 minutes ago, B R Ø N X ★ said:

sincer, chestia asta nu mi se pare foarte profitabila. iesi cu mult pe minus.

minatul pe dekstop-ul propriu nu iti aduce un castig bun... (adica sa iesi macar cu $1 pe plus)

mai mult platesti pe curentul consumat decat castigi din mining-ul pe desktop.

pentru a face profit, cel mai bine e sa se investeasca ceva bani inainte in echipament. (mining hardware <<exemplu: click>>)

uite si un calculator sa vezi cam cu cat iesi pe plus/minus in functie de echipamentul pe care-l ai https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/calculator/

Bro
La ce iti dau eu aicia tu nu trebe sa lasi nimic aprins !!!!!!!!! este cloud-mining!!!! costuri se minimez!!! La oricum ce folosesti 😄 internetu lunar ( ca nu el ai doar pentru mining ) si curentu , ca nu trebe sa lasi compu aprins sa "mining" mai departe !!

dupa ce ai dat claim inchizi compu ,  cand el aprinzi dai iara collect !!!!!

NU AI NEVOIE DE NIMIC !!! la ce va arat eu .............. stiu nu este mult , dar ia fa tu asta un an pe langa ce joci, pe langa ce umbli pe youtube , pe langa sa fii pe facebook , pe langa sa fii pe forum si sisisisisisissi ....

deci @uGeBMLv.pngB R Ø N X ★
de care costuri vorbim ?? 😛

este diferenta intre hardware mining si cloud mining

hardware mining -      iti trebe un computer "avion" cam la 2000€, procesor mare, ram multi , multe fanuri sa nu arda si cel mai important si scump lucru placa de grafica

cloud-ming    -   ai nevoie de internet si wallet adress 🙂  si rabdare pe mod free 😄 ( eu incerc pe mod free , pentru ca vreau sa dau la toti aceasta cheie )

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.