Jump to content
Sign in to follow this  
SeeN

new [Lecții] - Avatar 2.0

Recommended Posts

Salut tuturor, pentru ca am vazut ca multi membri si designeri vor sa invete mult mai multe in "PHOTOSHOP"  ne am decis sa redeschidem acesta sectiune. Asa ca am facut un topic nou pt generatia asta de noi designer(2020).Ca si data trecuta lecțiile de la mine vor consta în crearea unor avatare din stock-ul pe care îl dau eu, adica odată la câteva zile voi lasa aici un stock, voi o să lăsați un reply aici cu creația voastră și eu îmi voi da parerea meu și voi oferi sfaturi. Aștept cât mai mulți membri pentru a învăța ceva nou.

Toata lumea poate participa la aceste lectii fie ca esti membru sau chiar fondator, chiar si designerii incepatori ca vor sa invete mult mai multe lucruri

1.- Stock-ul pt. zilele acestea(marti-joi)este -  

tumblr_mq3ubbNC7y1qhvsd6o1_500.jpg

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, joi seara!

  • Dimensiuni:150x350
  • Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)
  • In rest aveti libertate deplina

SUCCES!🤗

 

 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Foarte bine, mi au placut lucrarile amandurora si ma bucur ca ati facut si varianta .gif dar castigatorul este @Uxsutw8.png SfinxMD (+1)

Observatii:

@cWkvWW0.png LucaPuteai sa faci si cea dea doua lucrare 150x300 iar efectul ala pus pe a doua lucrare trebuia sa l dai pe color dodge sau screen si sa scazi din opacitate poate sa si stergi putin dinspre mijloc( sa ramana particulele in margine)In rest e ok, invata un blur de pe net si foloseste-l la acel blur adaugi modificari depinzand de stock iar la textul secundar trebuia sa pui marime 10 si pe none)

@Uxsutw8.png SfinxMDInteresante lucrari, mai frumoasa a fost a 2 a dar trebuia sa scazi din opacitatea efectului acela galben si sa nu pui atat glow pe text. In legatura cu borderul( cand il pui stroke. pune strokeul pe 1 si pe soft light) poti sa l pui si alb si negru depinzand de stock, chiar poti lua si de pe internet

Inca o data felicitari amandurora! Keep up the good work 🙂

 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1.- Stock-ul pt. zilele acestea(joi-sambata)este -  

tumblr_ni0dkg06sA1u1dk5co1_250.jpg

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, sambata !

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)
In rest aveti libertate deplina

P.S: In acest avatar as vrea sa va axati pe border(unu care sa prinda bine cu stock-ul)
SUCCES!🤗


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

🌐Foarte frumoase toate lucrarile, GJ everyone! Ma bucur ca de data aceasta au participat mai multi oameni, va astept in continuare si la celelate lectii

Dar de data aceasta @210.png kenzor $  a castigat. Felicitari!!(+1)

Observatii:

@Uxsutw8.png SfinxMDFrumos blur, bine redimensionarea, puteai sa alegi alt font si sa te mai joci putin cu textul, un effect, un brush pe lighten dar e bine si asa, ce nu e bine la textul tau e ca ai pus glow care nu merge bine pe toate stockurile, inca ceva la textul secundar trebuia sa pui un drop shadow 1 0 1.In rest mi a placut tot, ma bucur ca ai ales si un border pe masura 🙂 GJ!

@5wzSS6J.png Kirito3 Frumoasa lucrare, chiar daca nu esti designer te descuri de minune, im place blurul e chiar foarte smk . redimensionarea e buna dar puteai sa mai adaugi un gradient peste iar la blurul de pe darken sa scazi opacitatea ( 50-70%) si poate chiar sa adaugi si niste sharpen (30%) In legatura cu text, merge ce ai facut dar parca l ai facut sa iasa prea mult in evidenta cu stroke ul ala trebuia sa o lasi mai usor cu efectele alea pe text, un gradient si un drop shadow mergea de minune, borderul imi place si el unul simplut care se potriveste bine. GJ!

@cWkvWW0.png LucaChiar daca nici tu nu esti designer si esti la inceput, te descurci destul de binisor. Sa vorbim despre creatie, cred ca n ai pus niciun blur pe stock dar te ai jucat cu efectele, puteai sa scazi putin din acel brightness si sa adaugi un vibrance cv sau un gradient(iti recomand sa ti descarci cateva de pe net) Textul e cam simplu si l ai pus pe none din ce vad eu, trebuia sa-l pui pe strong si sa l faci putin mai mare si mergea si putina culoare sau un brush cv( o sa inveti tu 🙂 )Si borderul se potriveste, imi place ca l ai ales gif 😛 Cum am mai spus invata un blur usor de pe net si foloseste-l o sa ti infrumuseteze cu mult lucrarile. GJ si tie!

@210.png kenzor $ Blurul foarte smecher, redimensionare ok poate puteai sa-l mai apropii putin dar arata bine si asa. Textul e foarte simplu, frumos si clean cu un efect in spate(poate puteai sa i adaugi o culoare), borderul la fel de bun e si el se potriveste bine pe stock ul asta. O singura observatie am, patternul, prinde bine pe stock dar puteai sa stergi din el, adica sa l lasi doar in spatii libere (spatele catelului)Sau macar sa stergi cu un brush patternul de pe fata cainelui si sa ramana in margini.In rest totul foarte bine. GJ!

Inca o data va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat la aceasta lectie. Keep up the good work!

 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

3.- Stock-ul pt. zilele acestea(sambata-luni)este -  

tumblr_ni0dj0tZJ71u1dk5co1_250.png

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, luni !

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)

Tema:Glitch effect(Faceti un avatar cu glitch effect, textul nu trebuie sa aibe neaparat glitch effect)

Model:m1gp8A8.png vkCnvV8.png


In rest aveti libertate deplina.
SUCCES!😉


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...