Jump to content
Sign in to follow this  
SeeN

new [Lecții] - Avatar 2.0

Recommended Posts

👾Inca o data frumoase toate lucrarile, GJ everyone!va astept in continuare si la celelate lectii

De data aceasta @210.png obito.#paleta  a castigat. Felicitari!!(+1) Nu fiti tristi deoarece vor urma mai multe lectii si ve-ti avea sansa sa castigati 🥳

  • Observatii:

@210.png obito.#paleta Mi a placut foarte mult avatarul tau de aceea l am si ales, blurul frumos, redimensionarea foarte buna, textul bombix, borderul la fel. Singurul lucru care m a deranjat a fost effectul pe care l ai aplicat si a iesit in evidente pe par (cred ca era un pattern) Puteai sa stergi cu un brush parul si fata fetei si sa ramana efectul doar in spate, inca un lucru pe care puteai sa l mai faci ar fi fost sa faci imaginea mai intunecata (un brightness/contrast sau un vibrance ar fi mers) si puteai sa adaugi si un sharpen si sa scazi putin opacitatea, effectul de glitch este si el acolo.GJ!

@Uxsutw8.png SfinxMD Blurul frumusel, redimensionarea la fel de perfect, borderul imi place. Textul a fost cate de cat ok dar ma deranjeaza efectul acela de noise(pixeli de pe marginea textului) probrabil l ai pus pe none in loc de strong. La text mai puteai adauga un brush in spate pe color dodge. Inca mai ai de lucrat la blur dar se vede ca exersezi pe zi ce trece

(si la tine l as fi vrut mai intunecat)  Effectul de glitch a fost cat de cat ok effectuat. GJ si tie!

@210.png kenzor $ Frumos blur, buna redimensionarea, vad ca te ai grabit la text sau ai avut o problema cu el ca saracu' n arata bine da' nici rau (Cand pui dropshadow pune l la 90 de grade 1 0 1 la ambele texte iar cand pui text secundar pune l alb cu drop shadow, textul secundar negru nu prea merge decat pe imagini alb negru) Borderul trebuia sa l pui pe overlay sau softlight(arata mai bine) In legatura cu efectul glitch, ai exagerat putin dar merge) GJ !

@cWkvWW0.png LucaFrumusel si blurul tau, redimensionarea imi place mai mult la al doilea avatar dar la cum arata mai mult imi place primul. Borderul imi place la ambele lucrari, gj

La text si tu te ai prostit putin, doar ai ales fontul si culoarea si gata n ai pus niciun effect pe el (cand lucrezi la avatare nu le face in graba, dedicati timpul ptc ai o gramada de timp sa le faci frumoase 😉 )La textul secundar foloseste wendy (il descarci de pe dafont) si il pui pe alb (marime 10) none si ii bagi drop shadow ;). Effectul de glitch a fost cat de cat ok effectuat. GJ!

Va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat si la aceasta lectie❤️. Keep up the good work!🤠

  • Sfaturi

1. Dupa ce ati facut avatarul pe care vreti sa punei glitch effectul il salvati.

2. Ii dati apoi open

3.Il duplicati(ctrl+J)

4. Click dreapta pe cel duplicat si sus aveti blending options.

5. Apasati pe Blending Options:Default

6. Debifati casuta  si apsati OK

7. Trageti in partea din stanga ( de vreo 2-3 ori) cu sagetica de la tastatura NU MOUSE (alea mici)

8. Salvati lucrarea.

IN CAZ CA VRETI CA EFECTUL SA ARATE MAI BINE INAINTE SA DUPLICATI IMAGINE ADAUGATI BLACK AND WHITE si le dati merge, dupa faceti procedurile de mai sus

8U8hAKp.pngx27fIruX.png

 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

4.- Stock-ul pt. zilele acestea(luni-miercuri)este -  

69b6d82e42f9699a8303fcec1a2f4cc30d17202f.jpg

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, miercuri!

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)

Tema:TEXT( vreau sa va axati mult pe text, effect, gradienturi, pattern, brush etc)

Model:hgCoMHw.png w4ODxAV.png


In rest aveti libertate deplina.
SUCCES!😉


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

🗨️Inca o data frumoase toate lucrarile, GJ everyone!va astept in continuare si la celelate lectii

  • Progresati din ce in ce mai mult, GJ guys!!

De data aceasta @210.png Angel  a castigat. Felicitari!!(+1) Nu fiti tristi deoarece vor urma mai multe lectii si ve-ti avea sansa sa castigati😇

Observatii:

  • De redimensionari n am mai mentionat ptc toti v ati descurcat bine la asta, GJ

@Uxsutw8.png kenzor $Foarte frumos blurul, borderul la fel(toate prind bine pe toate lucrarile)La prima puteai sa stergi patternul de pe margini si sa l lasi doar in spatele textului dar arata binisor si asa, textul arata bine dar cel mai bine arata pe ultimul totusi puteai sa dai o culoare la text si sa adaugi un brush in spate, se vede ca evoluezi foarte mult dar axeaza-te si pe text mai mult. GJ !

@cWkvWW0.png Luca Frumusel blurul,  borderul prinde bine, textul ajung la el imediat dar singurul lucru care m a deranjat a fost gradientul in exces. puteai sa scazi in opacitate mai mult si poate sa stergi putin din centru. Textul e frumusel dar nu trebuie sa pui acel satin (sau glow up) am uitat cum se cheama😬 Arata mai bine doar cu un gradient si niste drop shadow si un brush /pattern in spate( dar o sa inveti tu )In legatura cu textul secundar, ma bucur ca ai folosit wendy dar fa-l mai mic (marime 10) si  ii poti adauga si un drop shadow 1 0 1. In rest e totul in regula. GJ si tie!

@Uxsutw8.png SfinxMDFrumos blurul, chiar imi place dar puteai sa mai scazi din effectul de blur (darken) pana la 50-60% si poate sa adaugi si un sharpen peste, borderul de la primul e foarte frumos si prinde bine 😉 la celelate la fel. In legatura cu textul l ai facut bine dar ma deranjeaza efectul ala din spatele textului (nu uita sa  pui textul pe strong sau smooth nu NONE ), Textul secundar la fel de bun dar trebuia sa l faci mai mic putin (m10) GJ!

@210.png Angel N am ce sa zic, totul perfect si clean, imi place tot la avatarul tau de aceea l am si ales de la blur, pana la micile efecte pe care l ai adus asupra textului. si  hue saturation-ul  ala pe care l ai adaugat de schimba cu totul imaginea arata asa bine. O singura observatie am la textul secundar nu cred ca ai ales marimea corecta sau nu cred ca l ai pus pe none, nu uita (marime 10, none) asa arata cel mai bine ;). In rest totul perf, GJ!

 

Va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat si la aceasta lectie❤️. Keep up the good work!🙃

 

 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

4.- Stock-ul pt. zilele acestea(miercuri-sambata)este -  

df755816ec5d4eb446bb1dbc7dc31193fcf7ae5f.png

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, miercuri!

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)

Tema:Black and White/Color

Model:qMY2kl3.png iQzCWWh.png


In rest aveti libertate deplina.
SUCCES!😉

Am amanat lectia de azi, o za vad dau maine observatiile si noua lectie


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

*Im pare rau ca a trebuit sa anulez prezentarea lectie de ieri dar am avut niste probleme

🗯️Inca o data frumoase toate lucrarile, GJ everyone!va astept in continuare si la celelate lectii

Progresati din ce in ce mai mult, GJ guys!!
De data aceasta @210.png Angel  a castigat. Felicitari!!(+2) Insa sunt mandru de toti, toti ati tema facut o treaba excelenta, gj!

Observatii:

@cWkvWW0.png LucaFrumusica lucrarea, la redimensionare trbuie sa mai lucrezi, blurul este ok dar puteai sa mai scazi din acel exposure si sa adaugi un vibrance sau un contrast. La text mai ai destul de lucru (vezi ca s pe ytb multe tutoriale) iar la cel secundar nu uita, wendy, marime 10 (pe none) drop shadow 1 0 1 😉 App ma bucur ca ai respectat tema, GJ!!

@Uxsutw8.png kenzor $Foarte frumoasa lucrarea, redismensionarea corecta, blurul frumos, borderul frumos, textul la fel, ai respectat tema, GJ!! O lucrare foarte frumoasa si foarte clean.

@210.png Angel N am ce sa zic la fel de frumoasa ca si cealalta, redimensionare perfecta, borderul prinde foarte buna, text frumos si bine pozitionat, blur la fel, tema respectat, GJ!. App tu chiar mai ai nevoie de lectii?😆

@Uxsutw8.png SfinxMDBuna redimensioanrea, blurul ok dar ai exagerat cu blurul pe darken, puteai sa mai scazi din opacitate si sa mai adaugi cateva effecta sa faci imaginea mai vie ( e prea inchisa asa) dar e ok. Borderul e bun. La text mergea alt font si sa adaugi un brush cum a facut si Kenzor. Tema respectata. GJ!!

Va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat si la aceasta lectie❤️. Keep up the good work!🙃


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

5.- Stock-ul pt. zilele acestea(sambata-miercuri)este -  

tumblr_oin3cgpizf1qjn47oo1_1280.jpg

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, marti!

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)

Tema:Pattern Brush

Model:S7gmfKP.png  oH7Pm3x.png


In rest aveti libertate deplina.
SUCCES!😉

V-am lasat o perioada mai lunga de lucru deoarece maine este pastele si vreau sa va distrati 😛

P.S Pana miercuri am sa mi instalez cv OBS si am sa filmez tutoriale pt cei care au nelamuriri 😄


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...