Jump to content
Sign in to follow this  
SeeN

new [Lecții] - Avatar 2.0

Recommended Posts

🌸Inca o data frumoase toate lucrarile, GJ everyone!

Progresati din ce in ce mai mult, GJ guys!!
De data aceasta @Uxsutw8.png SfinxMD a castigat. Felicitari!!(+2) Insa sunt mandru de toti, toti ati tema facut o treaba excelenta, gj!

Observatii:

@cWkvWW0.png LucaFrumusica lucrarea, buna redimensionarea, frumos blurul,  imi place ca ai respectat tema dar la text ai stricat o rau nu prea am ce observatii sa ti fac ptc ti am fct pe discord destul =)) si stiu ca ai evoluat destul in comparatie cu poza de aici.Gj

@Uxsutw8.png SfinxMD Frumoasa lucrare, gj! Ai o redimensionare buna, un blur frumos, un text ca de cat ok(puteai sa l faci mai mic si sa adaugi brushul acela de care ti am povestit) Borderul e bun, tema respectata GJ!

Va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat si la aceasta lectie❤️. Keep up the good work!🙃

 

P.S:Urmatoare lectia care va urma va fi ultima din acest capitol, ptc ati stapanit aproape lucrurile de baze pe care trebuile sa le stie un designer(blur,text,brush,pattern,effect)Tot ce mai trebuie sa faceti voi este sa exersazi si sa evoluati aceste lucrui.

  • Vreau sa mentionez, ca daca vreodata veti avea nevoie de ajutor, Imi puteti da un PM sau un msj pe discord(seen ma cheama#4411) 

 


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

6.- Stock-ul pt. zilele acestea(joi-duminica)este -  

la alegerea voastra, alegeti stock care credeti ca se potriveste cel mai bine pe tema

Cel mai bun avatar va fi declarat de mine, duminica!

Dimensiuni:150x300
Font secundar: eliteroyal.ro (obligatoriu)

Tema:Brushes

Model:RwN4Pwz.gif xhzWLDU.png4AYB4aD.png

Sfat: Brusurile pe care le am folosit nu sunt default de la PS6 asa ca trebuie sa le descarcati de pe net
In rest aveti libertate deplina.
SUCCES!😉

Cum am mentionat mai devreme aceasta este ultima lectie din acest capitol(semestrul 1)

Vom avea o pauza iar dupa acea pauza vom continua cu predatul pt noii membri doritori de a invata bazele designului.

Inca o data reamintesc ca daca aveti nelamuriri si aveti nevoie de ajutor ma puteti contacta in PM sau pe discord(seen ma cheama#4411)

Pentru cei care vor sa participe la urmatoarele lectii de dupa pauza aceasta si nu sunt de inscrisi, ii astept sa se scrie la

https://eliteroyal.ro/forum/forum/353-inscrieri/

Edited by SeeN

 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

🏵️Am ajuns si la finalul acestor lectii, sunt foarte mandru de toti. Ati progresat enorm de mult! GJ!!

🍀Inca o data frumoase toate lucrarile, GJ everyone!!


De data aceasta ati castigat toti, de la redimensionarea stock-ului pana la blur, text si brush. Toti v-ati descurcat foarte bine si nu pot alege doar o lucare, asa ca FELICITARI tuturor!! Buna treaba!

Observatii:

@cWkvWW0.png LucaFrumoasa lucrarea, bine redimensionarea, frumos blurul, frumos textul, si un border acolo. Sunt doar 2 lucruri care ma deranjeaza, textul secundar(l ai fct prea mare) trebuia doar pe 10 si brushul, l ai pus bine acolo. Dar trebuia sa l pui pe color dodge si sa scati din opacitate(pt portocaliul merge cel mai bine pe color dodge) Tema ai respectat o deci in ansamblu este o lucrare foarte buna!! GJ!!

@Uxsutw8.png SfinxMDArata foarte bine, blur frumos, redimensionare buna, brush foarte bine plasat. La fel si la tine ma deranjeaza 2 lucruri. Borderul si textul. Puteai sa pui borderul alb sau negru(pe overley). Iar la text nu mi place fontul zici ca e un font de proiect de scoala. si nici gradientul. La font puteai sa alegi unul de mana si sa scrii doar prima litera mare iar gradientul sa l fi pus altul(jos portocaliu si sus galben). In rest o lucrare buna, tema respectata. GJ!

@Uxsutw8.png kenzor $ Foarte clean lucrarea, simpla cu redimensionare buna, border-brusul ala acolo merge bine de tot. textul simplu si micut se potriveste bine, n am ce zice. GJ!!

@210.png Angel La fel si la tine o lucrare foarte frumoasa si clean lucrare, blur si redimensionare bomba, brush pe text bine pozitionat. Puteai sa pui alta culoare la text si sa pui un brush peste(pe screen sau color dodge. in rest totul este perfet. GJJ1!

Va felicit pe toti si va multumesc ca ati participat si la aceasta ultima lectie lectie❤️. Keep up the good work!🙃

Dupa cum stiti aceasta este a fost ultima lectia, vom lua o pauza si vom reveni cu lectii chiar daca nu am ce sa va mai invat, doar trebuie sa exersati si sa va jucati cu effectele.🥳


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

:tc: 

Il redeschide un designer cand se decide sa predea lectii noi😊


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...