Jump to content
stockout

rezolvat Cerere Banner pentru harta

Recommended Posts

NDi8l98.png
Am incercat sa fac dupa model, dar vad ca a trebuit sa pun - in mare parte, asa ca o zic asa:

  1.  Am nevoie de doua banner-e | Banner-ele sa fie asa: unul de dimnensiunea 1024x1024, iar celalat sa fie de 2048x2048 (Daca se poate, sa fie identice la aspect, doar marimea diferita)
  2. Background-ul/Stock-ul sa fie Incolor, sau cu background negru ori unul cu referire la tema Counter-Strike. E decizia voastra aici
  3.  Culorile dominante pot depinde, asta insemnand sa fie in tema cu background-ul ales de d-voastra
  4.  Text cerut: sa fie sub forma asta:

         ELITEROYAL
   CSS.ELITEROYAL.RO
    www.eliteroyal.ro

Our Servers:
    GO.ELITEROYAL.RO
    MIX.ELITEROYAL.RO
   CSS.ELITEROYAL.RO
ARENA.ELITEROYAL.RO

- Map made by stockout
- Design made by <designer-ul care a facut banner-ul>
 

  • Daca se poate, sa contina si Logo-ul (curent) al forumului (Trageti imaginea cu mouse-ul pe Desktop)
  • De preferat sa pastrati stock-ul in caz ca se vor adauga alte servere pe comunitate
  • Un aspect foarte important: Imaginea sa fie HighQuality, cat mai clara deoarece claritatea scade atunci cand e pe harta.
             - Daca mai este ceva de adaugat, voi edita topicul cat de curant, multumesc pentru atentia acordata.


    Spor la treaba 😄 
    @Uxsutw8.png Designer   @9D6DcCT.png Designer Superior

  ❤️ 
| 210193?type=medium |

Steam Profile badge for ໓h໐๓: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

1802162658_MYDIS.gif.2fc65044f3023ebc69745bd268cbe7f2.gif
#tellmystory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

@uGeBMLv.png stockout

1024x1024

Ab5TOhe.png

2048x2048

Skdag5v.jpg

Am PSD pentru orice fel de modificare(pot adauga un sharpen care ii creste calitatea daca este nevoie)

https://imgur.com/a/jFKx1B6


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Scrisul dacă îl poți face cu Bold sa fie mai gros, deoarece cand ii va scade claritatea, s-ar putea chiar să nu se mai vada textul @9D6DcCT.png SeeN


  ❤️ 
| 210193?type=medium |

Steam Profile badge for ໓h໐๓: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

1802162658_MYDIS.gif.2fc65044f3023ebc69745bd268cbe7f2.gif
#tellmystory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Acum 3 minute, stockout a spus:

Scrisul dacă îl poți face cu Bold sa fie mai gros, deoarece cand ii va scade claritatea, s-ar putea chiar să nu se mai vada textul @9D6DcCT.png SeeN

Te referi la cel negru, nu?

Am sa maresc marimea textului la toate si sa adaug bold la toate, dau edit maine ca is afara si nu cred ca mai intru pe pc in seara asta

Edited by SeeN

 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1 hour ago, SeeN said:

Te referi la cel negru, nu?

Am sa maresc marimea textului la toate si sa adaug bold la toate, dau edit maine ca is afara si nu cred ca mai intru pe pc in seara asta

Da, toate. Incepand de sub logo.
O sa le pun asa, ca o parere sa vad cum arată până atunci. Multumesc de ajutor ❤

EDIT: L-am pus pe cel cu 2048, arata senzational, dar nu se vede very well o mica distanta, insemnand cativa pasi. 
@9D6DcCT.png SeeN doar sa faci textele cu Bold si sus de tot unde scrie Eliteroyal daca ai putea sa-i adaugi o umbra, deoarece galben pe galben nu se intelege perfect.
Aici ai 3 poze cum arata acum:
seen-1.jpg      seen-2.jpg

seen-3.jpg

https://ibb.co/XjCYszp
https://ibb.co/J7Qj9Tg
https://ibb.co/SRHbDq2


  ❤️ 
| 210193?type=medium |

Steam Profile badge for ໓h໐๓: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

1802162658_MYDIS.gif.2fc65044f3023ebc69745bd268cbe7f2.gif
#tellmystory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1024x1024

Ff022fg.png

2048x2048

gGuKaMY.jpg

am mai adaugat si nitel sharpen ca sa fie mai HD cand il vezi de pe perete ( si niste umbra la textul de sus)

In caz ca vrai ca serverele sa se vada mai bine pot muta caracterele de la ct si t mai in afara imagini


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1 hour ago, SeeN said:

In caz ca vrai ca serverele sa se vada mai bine pot muta caracterele de la ct si t mai in afara imagini

Doar daca poti sa faci ceva in legătura cu serverele să se vadă mai bine din cauza ca nu se vad bine la capete, se suprapune culoare peste culoare, fă cum crezi tu mai bine să se vadă și textul.

 

PS: Doar pe 2048x2048 am nevoie, am renuntat la 1024.

By SeeN,

Am sa fac mai incolo, o sa mis putin caracterele si am sa adaug un effect mai galben in spatele textului negru cu serverel


  ❤️ 
| 210193?type=medium |

Steam Profile badge for ໓h໐๓: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

1802162658_MYDIS.gif.2fc65044f3023ebc69745bd268cbe7f2.gif
#tellmystory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Scz ca ma bag, dar nu ar fi mai bine sa schimbi culoarea din negru in alt ceva la text?

Nush cum se vede pe mapa, dar din poze citesti mai greu numele serverului, mai ales serveru de arena :((

By SeeN,

am sa fac asta, sa ma gandesc ce culoare sa pun sa se potriveasca cu bg-ul


f5Nqr7D.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Am accentuat umbra din spatele textului ELITEROYAL si am schimbat culoarea textului

axf9fO5.jpg


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Ca sa nu ne lungim, @9D6DcCT.png SeeNdaca la servere ai pune tot textul negru si cu o umbra de rosu dupa text mie mi-ar fi perfect.


  ❤️ 
| 210193?type=medium |

Steam Profile badge for ໓h໐๓: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

1802162658_MYDIS.gif.2fc65044f3023ebc69745bd268cbe7f2.gif
#tellmystory

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

16 minutes ago, blue. said:

Nu ar merge un roz? Ca si cu acest rosu parca tot nu se poate citi asa de usor serverele

de acord, cum fie clar scrisu, ca nu se intelege nimic


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 hours ago, SeeN said:

Am accentuat umbra din spatele textului ELITEROYAL si am schimbat culoarea textului

axf9fO5.jpg

Salut un mic sfat terog sa cauti reguli de contrast pe internet sa iti dai seama cum si cand sa folesesti anumite culori si in ce context, spre exemplu partea de sus css.eliteroyal.ro si websitu cu negru;
Sfat: trebuia sa il faci cu alb si probabil cu un mic drop shadow sa fie mai evidentiat, la fel si jos rosu ala e prea prea... acolo la fel putea-i sa folosesti alb care iesea mult mai in evidenta si arata altfel la ochi.  Si o alta chestie cand cauti un background spre exemplu cum ai facut tu sa ai rezolutie mare 2k+ ar trebui sa caut un background cu calitate superioara parerea mea , astea sunt doar sfaturi .
"Uneori chestiile simple is mai bine vazute ca si chestiile stufoase."

ca si exemplu  (am folosit gimp ca nu am posibilitate de a folosi photoshop pe ubuntu doar daca il cumpar ceea ce nu am sa o fac) :

Edit:  o alta chestie ce putea-i sa faci este sa pui peste imagea principala adica backgroundul un overlay negru cu opacitatea intre 60-80% depinde  de imagine si arata cu scrisul alb arata super oke.

banner.jpg

 

Edited by </Elite>RegeneratioN

                                                                     afo3i07m22elh1bzg.jpg 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Efectele ieseau prea in evidenta ptc aveam un layer cu sharpen peste cu opacitate scazuta, am sters layer-ul si am fct un text mai simplut, btw ultimul textu se vede mult mai bine de la indepartare decat din apropiere(din cauza efectelor de pe text)

PCcNSLZ.jpg

3PDN9wI.jpg


 16y/o👅

ZKN859r.png

🌸https://seen-gfx.tumblr.com/🌺

Designer 

Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ grade/ etc. Faceţi cerere!

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...