Jump to content
.DropXor.

JOC - Cuvantul Minte

Recommended Posts

Salut, cu ocazia ca am facut 100 de reputatii  intr un timp atat de scurt am decis sa fac un joc 🙂

 

Tot ce trebuie sa faci este sa zici un cuvant aleatoriu din capu tau si cel de jos sa faca o propozitie cu acel cuvant si sa lase si el un cuvant aleatoriu din capul lui si tot asa =]  Daca vi se pare amuzant ce a zis cel cel ce a dat cuvantul/propozitia va rog sa lasati un like, asa mai ajutam playeri cu o reputatie !

Cuvantul meu este: CARTOF ! 

Succes ! 


vsdvsdf.png

Untitled-5.gif  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

an gasit un banc pe net cu tema cartof xD

Erau doi soti care aveau o casnicie fericita de vreo 30 de ani. In prima zi de casatorie, sotul a adus un geamantan mare pe dulap si i-a spus nevestei sa nu se apropie de el. Dupa 30 de ani:
- 30 de ani nici macar nu am adus vorba de geamantanul tau, asa ca macar merit sa vad ce-i in el.
Sotul deschide geamantanul care era plin cu bani si deasupra lor 3 cartofi.
- Pai, si ce inseamna asta?
- Fiecare cartof reprezinta cate-o femeie cu care te-am inselat.
Nevasta in gandul ei "3 femei in 30 de ani? Se putea si mai rau.".
- Bine, si cu banii ce-i?
- De fiecare data cand s-a umplut geamantanul, am vandut cartofii la piata.

Cuvantul urmator este: mure


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magia, uneori cunoscută și ca vrăjitorie, este pretenția de a manipula forțele supranaturale pentru a produce efectele dorite de către practicantul ei. Practica este adesea influențată de ideile religioasemisticismocultismpsihologie și știință.

 

Cuvant: cazan


    qpCsbw7.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

CAZÁN, cazane, s. n. 1. Vas mare de metal, de formă cilindrică sau tronconică, deschis, care servește, în gospodărie sau în tehnică, la încălzit sau la fiert. 2. Rezervor metalic în care se poate introduce apă pentru a fi încălzită (și transformată în aburi). ◊ Cazan de abur = instalație constituită dintr-un focar, dintr-un sistem fierbător, supraîncălzitor de abur etc., utilizată pentru producerea aburului necesar în centralele termoenergetice, în industria textilă etc. ♦ Instalație, folosită pentru vaporizarea sub presiune a lichidelor în vederea întrebuințării vaporilor ca forță motrice, la încălzirea caloriferelor etc. ♦ Instalație compusă dintr-un vas prin care trec o serie de tuburi, folosită la distilarea alcoolului. 3. (Geogr.) Căldare (II). Cazanele Dunării. – Din tc. kazan.

 

 

 

Urmatorul cuvant: imperfect


7s5lRXu.png

 

 @Twilight DESIGN!

O1Oohxp.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 21 minute, i-ai rupt kidoare a spus:

bro trebuie sa faci o propozitie cu cuvantul celui de dinaintea ta, cum fac acum cu cuvantul tau "bere"

 

Cuvant: Draga

La draga cu gura dulce,
De trei ori pe zi m-aş duce,
Dar la cea ce nu-i pe plac
Nici pe la poartă nu-i calc.

Cuvantul Urmator : Prosecutor


7s5lRXu.png

 

 @Twilight DESIGN!

O1Oohxp.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 58 minute, i-ai rupt kidoare a spus:

bro trebuie sa faci o propozitie cu cuvantul celui de dinaintea ta, cum fac acum cu cuvantul tau "bere"

 

Cuvant: Draga

Am pus asa doar sa fie scris 🙂


👊

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...