Jump to content
Sign in to follow this  
Denis

Propunere

Recommended Posts

Eu zic sa nu mai lasam playerii cu asa zisu bhop din rotita pentru ca este foarte enervant pentru multi playeri.

Daca cineva are bhop si ii destept poate sa zica ca ii din scrol si noa.

Eu zic ca nu ii normal.


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic lafel, nici eu nu ii suport, in primu rand merg si mai repede si ii nimeresti si greu cand fac bhop. Eu sunt de acord cu m16, daca noi jucam fara ei dc sa aiba ceva in plus si sa aiba un avantaj? 

PRO.


 

 

0gpY7WP.png

 

*SpIkE* - Elitepower.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ai experienta buna de css iti dai seama la prima vedere daca e din scroll sau nu, daca face strafe sau sare ca o broasca cu script, ca sa faci bhop din rotita iti trebuie multe luni de antrenament sau cel putin mereu sa incerci sa faci, e ceva greu. Sa filmati va rog cand cineva face bhop si zice ca e din rotita si sa postati in acest topic si o sa va zic daca e sau nu.


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex ii un mare anantaj pentru playeri chiar daca ii doar din scroll, pe hbi sau lego iti ofera un avantaj enorm deoarece inamicul trebuie sa stea secunde bune cu tinta pe tine ca sa te poata nimeri.

La alte mape cum ar fi d2 teroristii pot ajunge chiar mai repede short decat ct.


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa bhop e script sau cod daca ajung asa repede. Bhop din scroll faci maxim 5-6 sarituri si pierzi viteza. O sa vad maine un plugin sa baneze pe 5-6 ore pe cei care folosesc cod pentru bhop, totusi nu uita sa faci un mic video cand vezi ca cineva sare asa. Eu nu as juca pe un server unde e interzis bhopu din scroll pentru ca mie imi place foarte mult sa fac bhop din scroll si mi-a trebuit o gramada de timp sa il invat cum se cade, asta se invata sa il faci bine nu in mai putin de un an, adica bine bine, si cand vezi ca ti se primeste iti place si mai tare, dar bhop cu cod e o prostie pentru retardati si copii.


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scroll presupune:

bind mwheelup +jump

bind mwheeldown +jump

Tin sa mentionez, ca cu acestea nu poti prinde mai mult de 4-5 jump-uri in viteza asa mare , decat daca ai noroc sa faci bine strafe-u pe rampe, etc. Jump-urile tin si de tickrate-ul serverului si mai exact de: loss si choke. Pe sys_tickrate 100 poti face foarte bine bhop din scroll daca este serveru configurat corect si nu are multe shit-uri gen Round End Sound sau Skinuri care fac choke. Bunnyhop-ul poate fi facut de asemeanea cu: cfg alias, script autohotkey, bunnyhop hack/external assistance.

Alias / Script AutoHotKey - astea maresc apasarile (+jump) pe o anumita tasta, cea mai comuna fiind space. Autohotkey spre exemplu este un program ce ruleaza pe baza unui script scris in txt si transformat in format .ahk cu ajutorul Notepad si Save as. Autohotkey poate sa iti mareasca cu un script apasarile tastei Space sa zicem de pana la cate ori vrei tu. Ce va rezulta din asta? Tu poti tine apasat space si iti va face jump-uri continue, dar se vede diferenta intre scroll si autohotkey in urmatoarele situatii: Cand jucatorul nu isi prinde viteza prea mare, dar face jump-uri continue, fara oprire, cu un stepsize mai mare decat normal si alta situatie ar fi, daca se urca pe o cutie gen xbox mid si vrea sa ajunga short. El cand sare, animatia va arata ca si cum ar da cu capul de un zid invizibil, fiindca trebuie Jump + Duck ca sa urci, insa space-ul lui apasat o singura data face 5 jump-uri sa zicem , nu unu si aici se vede.

BunnyHop Hack / External assistance ( ajutor extern , aplicatie .exe ) - aceasta modifica anumite cvar-uri ale clientului pentru a forta jump-urile continue si are o viteza mare fata de scroll sau alias, uneori mult mai mare, gen poti sa ajungi din T Spawn in CT Base de pana la 4 ori mai rapid decat ai ajunge in mod normal.

O modalitate de a scapa de cei care au external assistance este Kigen Anti-Cheat, care are sigur pana la ultima versiune un cvar ce interzice sariturile multiple cu viteza mai mare decat cea normala, insa este o problema, care as putea-o numi chiar uriasa si anume: Unii playeri prind 5-6 jump-uri continue pe harti precum awp_hbi facand scroll sau chiar apasand space intr-un ritm potrivit si se trezesc ca iau kick / ban. Insa acest cvar are urmatoarele optiuni daca tin bine minte: 1. anunta intai adminii cu ADMIN FLAG-ul respectiv plugin-ului ; 2. ii da kick cu avertizare ; 3. ii da ban temporar ; 4. ban permanent sau 5. dezactivat. Asta doar daca mai tin eu bine minte, @iGreen poate sa verifice daca are timp.

Insa, este o problema, cum ar fi: cei care practica scroll de multa vreme, si tin sa precizez nu cateva luni, in cateva luni nu reusesti sa faci jump-uri ca LOLYOU1337, ala a jucat source steam only cativa ani si foarte mult practicand strafe , so ... dar aici este o versiune outdated (2004) Counter-Strike: Source (Old CS:S/v34) si sunt foarte putini care chiar stiu sa faca in felul acesta, stiu cateva persoane ca @Adrena[#L]inE★ care se descurca destul de bine la bunnyhop si uneori pot fi banati fara motiv din cauza asta, totusi nu poti interzice playerilor sa nu faca bhop din scroll , fiindca sunt 2 comenzi de consola, mai exact bind-uri de jump pe rotita , mouse wheel (up/down) si sunt total permise in acelasi fel pe steam only.


wbGL7iF.png?1

Share this post


Link to post
Share on other sites

baa eu sunt bravo cu bhop-ul :(, green depinde de cum ii fai bhop, Iti treaba sii bust, daca ai vazut video meu de concurs ca ii fac bhop, facem + de 5-6, depinde de cum fai primu jump

1-3-4-5-7 treaba fii perfect pentru un bun bhop


 

 

2wbw2tv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Nu-s de acord...bhop-ul din scroll e doar o comanda de jump pusa pe rotita, de ce sa iau ban pentru asta? In plus, se vede de la o posta diferenta dintre script si scroll...cu script ajungi repede chiar si in locurile inalte, iar cu scroll, dupa 3-5 sarituri deja nu mai ai viteza, si daca mai ratezi si o saritura te-ai dus de tot...pro pentru banarea celor cu script.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum zice Marian PRO pentru banarea celor cu script nu celor care fac din rotita. Daca stiu sa fac din rotita dc sa iau ban. Script are Pff, nemetz si multii alti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just now, Asimox# said:

Cum zice Marian PRO pentru banarea celor cu script nu celor care fac din rotita. Daca stiu sa fac din rotita dc sa iau ban. Script are Pff, nemetz si multii alti.

Nemetz e curat ba,joaca in cs go 2 ani si a inceput cu mine sa joace css + ca are mouse bun si face bhop din scroll. Nu vb aiurea!


 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...