Jump to content
Howly

Filme Howly

Recommended Posts

1.The Purge: Election Year

Aici trailer la el: https://www.youtube.com/watch?v=_eTyX737VjY

Asta abia l-am vazut, filmul apartine genului "Action/Horror/Sci-Fi"

Bun, pe partea Horror e foarte slabuta, sunt unele sunete care poate sa induca creierul putin in panica, in rest nu e chiar asa Horror, poate scenariul, avand in vedere ca e unul foarte sangeros, cu nebuni ce se omoara pe strazi.

Actiunea principala se intampla in "Noaptea Judecatii" un "ritual" infiintat de NFAA, departimentul politic aflat in putere, unde, se vad principali: Senatoarea Charlie Roan(Elizabeth Mitchell) si Seful Securitatii ei Leo Barnes (Frank Grillo). Senatoarea e atacata de NFAA fiind candidata la alegerile electorale pentru presendentia Americii si pentru ca avea in program ca Noaptea Judecatii sa fie eradicata.

http://www.imdb.com/title/tt4094724/ pe IMDb are rating 6/10

Ratingul meu pentru acest film, fiind iubitor de actiune este 8/10, nu e ceva super, dar totusi se merita o sansa.

Totul e scris in intregime de mine, si voi continua de fiecare data cand voi vedea un film si voi dorii sa il impartasesc cu voi.


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

bun altu?

 

ai o gama de filme noi

 

transformers last knight

mummy

pirrates of the carribean

spider-man

war of the planet

beauty and the beast :))))) lol film 

cars 3 cu mac queen ala :))

logan

wonder women

power rangers 

alien convenant

king arthur

 

toate astea is noi vazute de mn si eu sunt pretentios la filme si mi-au placut la nebuniw


         

 138.png

                                 

76561198010309360.png

 

 

 

                                      

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

seriale last kingdom

 

vikings

games of thrones

walking dead

z nation excelent

 

davinci demons deasemenea

 

arrow

teen wolf

 


         

 138.png

                                 

76561198010309360.png

 

 

 

                                      

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Ràgñàr™ said:

seriale last kingdom

 

vikings

games of thrones

walking dead

z nation excelent

 

davinci demons deasemenea

 

arrow

teen wolf

 

dintre toate doar la vikings m-am uitat, si astept sa iasa continuarea

3 minutes ago, XPC!Sergiu said:

Sper sa fie si continuarea 

e continuare la the purge 1 si 2, asta e al 3-lea din serie


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Smecher film l-am vazut si eu. Foarte frumos din partea ta ca ai readus la viata categoria poate postez si eu ca am vazut multe ca spartu.

Iti recomand un film de actiune pura daca inca nu l-ai vazut: John Wick (1 si 2)

Iubesc ambele filme


 

 

 

 

John Wick

 

                                                                                                       

                                                                                                                                       

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

3 minutes ago, TheGuardiaN said:

Smecher film l-am vazut si eu. Foarte frumos din partea ta ca ai readus la viata categoria poate postez si eu ca am vazut multe ca spartu.

Iti recomand un film de actiune pura daca inca nu l-ai vazut: John Wick (1 si 2)

Iubesc ambele filme

nu prea ma atrage, dar poate ma uit la ambele si fac "reveu" si la alea


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

7 minutes ago, Howly☆ said:

nu prea ma atrage, dar poate ma uit la ambele si fac "reveu" si la alea

Sa inteleg,America are o lege,o data in an orice om poate face ce vrea fara sa fie condamnat sau inchis in inchisoare ?

Senatoarea asta candideaza,si aia vor s-o omoare,ii omoara familia parca,l-am vazut si eu cred,asa e ? :D

 


Welcome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e


 

 

 

 

John Wick

 

                                                                                                       

                                                                                                                                       

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1 minute ago, MaSTeER said:

Sa inteleg,America are o lege,o data in an orice om poate face ce vrea fara sa fie condamnat sau inchis in inchisoare ?

Senatoarea asta candideaza,si aia vor s-o omoare,ii omoara familia parca,l-am vazut si eu cred,asa e ? :D

 

da, e o zi unde se poate face orice, crima nu e condamnabila in cele 12 ore de noapte din acea zi 

in mod normal senatorii si etc sunt protejati in noaptea aceea, dar asta din film e diferita pentru ca nu e nimeni ferit de omucidere

senatoarea candideaza sa elimine acea zi, si nfaa-ul vrea sa o omoare sa impiedice asta

familia ei era moarta deja din filmul anterior, ea vrea sa elimine ziua asta fix pentru asta, ca familia ei fusese ucisa intr-o noapte de genul


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

2 minutes ago, XPC!Sergiu said:

La finalul filmului ,reporterita zicea ca nffa-ul a iesit in strada cauzand crime si violenta pe strazi

da, si apoi e sunetul ala distorsionat, aia a fost singura chestie ce m-a speriat putin ca aveam filmul la refuz =))


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

2. The Fate of the Furious (Fast and Furios 8)

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=NxhEZG0k9_w

Gen: Actiune, Adventura, Crima

 

Filmul acesta il vazusem mai de mult, dar e din seria pe care am apreciat-o cel mai mult in toata viata mea.

In al 8-lea film din serie se vede un nou antagonist, o femeie numita Cipher(Charlize Teron), care o rapise pe Elena, fosta iubita al protagonistului Vin Diesel.

Vin Diesel in filmul asta e constrans de Cipher sa i se alature, sa intoarca spatele fostei echipe. De ce? Pentru ca cum v-am spus, are legatura cu Elena.

Aici o sa ii vedem pe Hobbs si Deckard colaborand impotriva lui Cipher

In special in filmul asta o sa o vedem pe mama lui Deckard =D 

Bun, filmele Fast and Furious plecasera de la ideea de un film de "street racing", unde vedeam tot felul de masini tunate, implicate in curse.

Ultimele filme insa cum s-a mai spus au ajuns sa fie ceva "Misiune imposibila", ceea ce nu e rau, dar totusi, cand eram mici si auzeam de Fast and Furious imediat ne gandeam la curse cu masini.

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt4630562/ 

Filmul dureaza 2 ore si 16 minute

Rating personal: 7/10


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...