Jump to content
LUXOR

old [Lecții] - Avatar.

Recommended Posts

Salut tuturor, deci lecțiile de la mine vor consta în crearea unor avatare din stock-ul pe care îl dau eu, adica odată la câteva zile voi lasa aici un stock, voi o să lăsați un reply aici cu creația voastră și eu îmi voi da parerea meu și voi oferi sfaturi. Aștept cât mai mulți membri pentru a învăța ceva nou.

- Stock-ul de saptamâna asta este -  

dfyq0Tb.jpg

Cel mai bun avatar la fel va fi declarat de mine.

- Dimensiuni : 150x250, 150x300 - 

 


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

5 hours ago, Rafi said:

Am facut si eu ceva :D

Untitled-1.png

In general nu este rau, insa incearca pe textul principal sa nu mai pui stroke, (drop shadow 1-0-1) textul secundar nu este bine plasat si pentru el iti recomand font-ul 04b03 pe 8 pixel, none. Redimensionarea nu este rea, insa mai scade la blur. Te astept saptamana viitoare :).


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

5 hours ago, SkyzzO said:

V1Luxorel_v1.png

V2Luxorel_v2.png

Efectele sunt cam rele, da-i si tu un blur ceva, textul pricipal e bun, insa cel secundar ca si la Rafi iti recomand 04b03, 8 pixel, none. V1 are prea mult blur si nimic culoare, incearca sa da-i un accent la culoare sa te joci cu ele, V2 cam tot aceasi problema. Te astept saptamana viitoare :).


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Hai ca facusi si eu @LUXORLuxorel5.jpg PS-ul l-am luat acum 1 zi, Luxorel sa nu ma injuri :))))) p.s:ti-am ciordit fontul, hai ca dupa 1 zi sunt pe bines, nu stiu cum sa fac imaginea HD

Edited by Florin256
Am uitat sa redimensionez

 flo10.png

 b4bUKNY.png

 

                                                                                                                                                                                                         EliteRoyal @ 2013

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 hours ago, Florin256 said:

Hai ca facusi si eu @LUXORLuxorel5.jpg PS-ul l-am luat acum 1 zi, Luxorel sa nu ma injuri :))))) p.s:ti-am ciordit fontul, hai ca dupa 1 zi sunt pe bines, nu stiu cum sa fac imaginea HD

Pentru prima oara nu este rau, insa cand redimensionezi ții apăsat Shift și tragi doar de colțuri, pe text incearca sa nu pui stroke, un drop shadow 1-0-1 ajunge. Textul secundar este rau plasat, îți recomand 04b03 pe 8 pixel, none, incearcă sa te joci cu efectele. Te aștept la urmatoarea dată cu ceva mai bun. :D 

 

7 hours ago, #Kkk said:

avatar82715.png

La moment cea mai reușită, felicitări, efectele puțin inchise, daca ai pus un gradient pe gri ar fi trebuit sa mai scazi din opacitate și daca incercai sa pui textul pe altă culoare era foarte bine. Te aștept data viitoare.

 

7 hours ago, ObIto said:

luxor10.png

La fel nu este rau, mai ai de lucrat puțin la efecte, la blur și o sa fie bine, textul secundar e bun, insă cred ca font-ul de la cel principal nu se potrivește. Te aștept la fel data viitoare.

 

5 hours ago, JhOn said:

avatar.png                   avatar.gif

Și domnul designer aici pe zonă, blur nu este rău insă poți și mai bine, textul secundar nu imi place, incearcă 03b04 8 pixel pe none. Te aștept data viitoare cu ceva mai bun. 

 

 - Am schimbat puțin regula nu voi aștept o saptămână, dar până mâine seara, la orele 23:30 voi posta un nou avatar și voi anunța câștigătorul. -


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

7 minutes ago, W0lFy said:

concu.png Hai ca am facut si eu, poate ma cunosti ca ty. :)

Nu-i rău însă mai ai de lucrat la efecte, textul e bun. Te aștept data viitoare.


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

2 hours ago, Howly☆ said:

jXhZsHM.png

habar n-am ce-am facut aci

Ne-am luat lecții aici de la Akim :D, nu-i rau dar e putin intunecată, văd că ai inceput să scazi din opacitatea la blur de pe darken :D. Până data viitoare.


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

6 minutes ago, LUXOR said:

Ne-am luat lecții aici de la Akim :D, nu-i rau dar e putin intunecată, văd că ai inceput să scazi din opacitatea la blur de pe darken :D. Până data viitoare.

n-am mai deschis photoshop de vro 5 luni, crede-ma ca nici nu stiu ce faceam =)))


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...