Jump to content
Sign in to follow this  
Luca

[Sport]Zinedine Zidane , la un pas sa-l aduca pe Kylian Mbappe la RealMadrid

Recommended Posts

Zinedine Zidane , la un pas sa-l aduca pe Kylian Mbappe la Real Madrid.Kylian are contractul cu psg pana in 2020 dar poate fi anulat d e catre Zinedine Zidane daca cei de la PSG accepta sa il dea pe Kylian Mbappe.

Sursa:Digi Sport


 

Kylian Mbappe, la doar 20 de ani, este idol la PSG și totodată, unul dintre cei mai doriți fotbaliști din lume. Înainte să ajungă la campioana din Ligue 1 însă, atacantul a fost curtat de Real Madrid. Sport.es a dezvăluit cum a picat mutarea pe Bernabeu și totodată, cum a fost convins Mbappe să bata palma cu RealMadrid

 

Marele merit pentru transferul lui Kylian Mbappe pe Parc des Princes îl are Luis Marcos Ferrer, oficial al celor de la PSG. Ferrer l-a convins pe Mbappe să semneze cu francezii, în condițiile în care intrase și Zinedine Zidane pe fir: "A trebuit să depunem de două ori mai mult efort decât Real Madrid. Am fost acasă la el (n.r. - Kylian Mbappe), am discutat cu apropiații lui, le-am prezentat proiectul. Am avut noroc pentru că ne-a crezut și astfel, am putut semna acordul", a declarat Luis Marcos Ferrer.


Signature-Luca-.gif.da6ca449ff31df02498d6a391514cf7b.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...