Jump to content
Howly

Portofoliu nicu0021

Recommended Posts

Nick: nicu0021
Câte lucrări deții: putine

Sunt creațile tale propii?: Da

Lucrări speciale - (Maxim 2) - Aici iți postezi 2 lucrări preferate.

HuVYReS.gif4I510fZ.gif

 

Imagine Stock:

tumblr_nnw86lzNeb1r9ged7o1_1280.jpg

 

Imagine PSD:

http://imgur.com/etEcekB

 

Link Portofoliu:

http://eliteroyal.ro/forum/index.php?/topic/5661-portofoliu-nicu0021/

Alte Precizări: Am inceput sa lucrez cu Photoshop de cateva zile, dar cat de cat am invatat sa il folosesc, poate nu chiar ca un "maestru" dar pentru un incepator cred ca e ok


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Ma , ai inceput bine portofoliul dar textul e dezastru si rostul creatiilor gif nu-l inteleg mai frumoase sunt cele de tip png .. deci eu ti-as recomanda niste tutoriale in care sa inveti blur effect , sharpen and etc :) dar e ok avand in vedere ca esti incepator


ZdZ0yPR.png

 

 Fnatic best team from world ! 

RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT!

Portofoliul meu :Dhttp://eliteroyal.ro/forum/index.php?/topic/3203-portofoliu-redx/

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma , ai inceput bine portofoliul dar textul e dezastru si rostul creatiilor gif nu-l inteleg mai frumoase sunt cele de tip png .. deci eu ti-as recomanda niste tutoriale in care sa inveti blur effect , sharpen and etc :) dar e ok avand in vedere ca esti incepator

Tot eu ti-am spus cuvintele astea  :D . Niculei, ce ai facut tu ai scris pe YT tutoriale photoshop si ai vazut cum sa faci un avatar gif si tu lai facut. Eu iti propun pe viitor sa lucruzi doar pe imagine, textul lasal deoparte, si incearca sa te joci cu imaginea. Nu folosi efecte grele pentru inceput, important e sa faci ceva original simplu si frumos. Bafta in continuare.


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Clar nu ma asculti, ti-am spus sa dai textul de o parte, in fine ai mici probleme la redimensionare si lucreaza pentru avatar pe marimile de 150x250 si maxim 150x300 si semnaturi 400x150 si acea semnatura e facuta pe bucati sau ce drq ?  :huh:


97zlyaQ.png
c4M1YAQ.png
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Clar nu ma asculti, ti-am spus sa dai textul de o parte, in fine ai mici probleme la redimensionare si lucreaza pentru avatar pe marimile de 150x250 si maxim 150x300 si semnaturi 400x150 si acea semnatura e facuta pe bucati sau ce drq ?  :huh:

Mda, era prima mea semnatura, oricum mersi de sfat. 


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

E un progres vizibil. Editare simpla dar si cu gust.

Sa mai experimentezi cu textul, incearca sa faci si avatare cu text 100% vizibil. Stiu ca e frumos si usor de aplicat un text cu vizibilitate mai mica, dar trebuie sa incerci si cealalta varianta. Renunta la Blending Mode unpic pana te obisnuiesti cu marimea si pozitionarea textului.

Vreau sa vad avatare mai restranse ca si gama de culori. Avatar alb negru sau paleta de culori mai putine.

Frumos inceput. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...