Jump to content

Recommended Posts

Ia-ți mai bine gtx 1060 cu 6 gb, 1070 e mai mult pentru vr și rendering. 1060 e mai mult decât suficientă și e și mai ieftină, iar la performanță nu e diferență mare. Cu 1070 e risc de foarte puțin bottleneck.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba,kkt uri de topicuri smr mama.

"E bun telefonul acesta?"

"E buna placa asta video?" 

"E buna soacra-mea?"

Exista internet baa,nu vad rostul topicurilor astea+ca nici nu vi le cumparati,ce sens are sa faci un topic d asta nu stiu..da o drq,numai asta vad de vre o 2 luni 


KitXkCO.jpg

JF6Ov9D.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Sacalul said:

Ba,kkt uri de topicuri smr mama.

"E bun telefonul acesta?"

"E buna placa asta video?" 

"E buna soacra-mea?"

Exista internet baa,nu vad rostul topicurilor astea+ca nici nu vi le cumparati,ce sens are sa faci un topic d asta nu stiu..da o drq,numai asta vad de vre o 2 luni 

Tu numa asta vezi da tu intri odata la luna pe forum asa ca ia mai stai in banca ta si nu mai comenta aiurea!

On: fac accest topic pentru a auzi si niste pareri de la voi asa ca ce te deranjeaza pe tn


Elite_Royal_v4.pngEmblema.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Marian said:

Ia-ți mai bine gtx 1060 cu 6 gb, 1070 e mai mult pentru vr și rendering. 1060 e mai mult decât suficientă și e și mai ieftină, iar la performanță nu e diferență mare. Cu 1070 e risc de foarte puțin bottleneck.

daca isi permite, de ce nu? 

Si nu cred ca e risc de bottleneck, e un skylake ala.

Daca ai bani sa le cumperi pe amandoua, cumpara-le.


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Da, dacă își permite e ok, dar la 1080p un gtx 1070 e overkill, nu-și va folosi tot potențialul, în schimb 1060 ar fi ideală, iar cu banii rămași își mai poate lua niște rami de exemplu.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu iti recomand sa iti iei un ASUS ROG STRIX 1060 O6GB sau ASUS ROG STRIX 1060 6GB e pe triple cooling placa si e misto. Acum pe pc garage e 2000 de lei. Iar de bani care ii economisesti prin cumpararea unui procesor mai bun gen: i7 7700K 3.6ghZ sau 4.2ghz sau un i5 7400 de 3.2 ghz un i7 ar merge mult mai bine. Dar te rog sa lasi si restul componentelor poate imi schimb parerea.


 

 

 

 

John Wick

 

                                                                                                       

                                                                                                                                       

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minute ago, Marian said:

Corect, mergi pe ryzen 1700/1800 + gtx 1060, rupi tot cu astea.

Mersii mult ca m-ati indrumat pentru a alege un proc bun ! 

1 hour ago, Bianca said:

Nu as mai merge pe ADM dar ma voi gandii inca odata sa vad 100% pe care sa merge !

Nu o sa dau T/C ca poate mai vine careva cu niste pareri!


Elite_Royal_v4.pngEmblema.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...