Jump to content
Sign in to follow this  
xTreMex

Problema css

Recommended Posts

Salut. Dupa ce mi-am achizitioant un pc nou, am revenit alaturi de voi si am si eu o mica problema. Am descarcat css-ul de pe forum  acela vulcan, totul merge, e ok. Dar mouseul parca se misca in lag, adica are un delay asa daca intelegeti.. si ma deranjeaza mult. Stiti care este problema ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, xTreMex said:

Salut. Dupa ce mi-am achizitioant un pc nou, am revenit alaturi de voi si am si eu o mica problema. Am descarcat css-ul de pe forum  acela vulcan, totul merge, e ok. Dar mouseul parca se misca in lag, adica are un delay asa daca intelegeti.. si ma deranjeaza mult. Stiti care este problema ? 

Intri-n Mouse Properties. *Daca ai windows 10, scrii mouse settings, dai pe additional mouse options*. Dai pe "pointer options" si debifezi "enhance pointer precision"


*Steam Level Collector*

76561198319006379.png

GhQPE4T.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, xTreMex said:

Am incercat, degeaba.. 

Atunci încearcă nişte setări din joc. Când ajung acasă îți dau setările mele.


*Steam Level Collector*

76561198319006379.png

GhQPE4T.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

În joc dai la video settings și după la advanced, trebuie să cauți wait for vertical sync, o pui pe disable. La placa video depinde ce ai, din control panel-ul plăcii se dezactivează într-un mod asemănător, poți căuta pe net tutorial pentru asta.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca si setarea m_rawinput 1 sau 0, asta activeaza sau dezactiveaza acceleratia mousului de la windows

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...