Jump to content
Sign in to follow this  
Denis

Ce ai face daca ai fi presedintele Romaniei/Moldovei-V2

Recommended Posts

Ce ai face daca ai fi presedintele Romaniei? In Romania presedintele nu are prea multe atributii, dar noi il vom face sa fie comandantu suprem :)

Minim 3 sugestii.

Deci ce as face daca as fi presedintele Romaniei?

1. Politicienii sa aibe minimul pe econimie cum este si in Danemarca.

2. Guvernul sa nu poate fi schimbat cel putin 4 ani. (acest lucru ajuta la stabilitate si continuitate)

3. Interzicerea defrisarilor.

4. Construirea de facultati si licee cu baze sportive (teren de fotbal, bazin, sala de sport dotata) ca si in SUA.

5. Penalii si Coruptii sa fie inchisi cel putin 20 de ani, iar averea sa le fie confiscata.

 

Am dat un exemplu, sunt curios ce ati face daca ati fi Presedinte :)

 

 


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Marian said:

În primul rând aș dizolva guvernul, fiindcă din cauza lui, președintele nu are absolut nicio putere în țara asta...

Exista tara fara un guvern? :)))


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Băi, nu, dar nu cred că mai există vreo țară condusă de un premier prost (proastă adică) manevrat din umbră de un penal comunist care face ce și cum vrea p**a lui :) :) :)


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest

Eu 1 dacă a-și fi președinte României sau Moldovei a-și fura mult mi-aș face un trai decent lux apoi demisionez#eu sa trăiesc bine cu familia mea

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PuFuLeTeLe said:

Eu 1 dacă a-și fi președinte României sau Moldovei a-și fura mult mi-aș face un trai decent lux apoi demisionez#eu sa trăiesc bine cu familia mea

Era de asteptat... :D


                                                                                     luke.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Ba, daca as fi eu presedintele Romaniei as incerca sa fac lucruri bune pt tara in primul rand, sa reduc datoria statului, sa fac o economie mai buna, infloritoare, sa fac mai multe proiecte cu bani europeni pt dezvoltarea oraselor si a satelor.


                                                                                     luke.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...