Jump to content
Sign in to follow this  
Howly

LGBT in Romania

Recommended Posts

Avand in vedere ceea ce s-a inamplat in ultima vreme cu referendumul referitor "Familiei Traditionale" as vrea sa va aud parerea.

Eu personal sunt pro, prefer sa vad 2 gay sau 2 lesbience pe strada cu un zambet mare pe buze, decat o femeie cu un ochi vanat care sta impreuna cu sotul ei doar de frica, si este practic supusa.
Avand in vedere faptul cu copii ce ar putea sa aibe sechele crescand cu asemenea parinti, aici depinde foarte mult si de persoana, nu de orientarea sexuala, pentru ca putem vedea mii de cazuri unde copii sunt traumatizati, si culmea ca sunt crescuti in "familia traditionala".

As vrea sa va aud parerea, cat mai civilizat va rog, si cu argumente.
 


76561198185500818.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Referendum facut degeaba, si daca se voteaza da la referendum tot o sa te oblige UE si CEDO sa le accepti drepturile si cacaturi de alea..

Faza ii ca din cate am inteles astia urmaresc altceva:

42246059_926262697559749_5541594644724318208_n.jpg?_nc_cat=105&oh=045a3c4f1ee516de58aa14716b47ee81&oe=5C216841

 

Din cate am inteles asta va fi buletinu de vot.. Nu este nicaieri mentionat ce vor sa revizuiasca, vor putea sa modifice orice lege si asta va fi nasoool. 

Daca gasiti asa sa votati cu 'NU'!

Cititi bine inainte sa votati!

By Howly,

aici da, era in mica parte vorba de referendum, dar principal ar fi parerea lgbt, pentru ca mi se pare interesant cat de diferite pot fi mentalitatile

By Denis,

Eu sunt neutru.. Din partea mea sa se futa unde vor, numa nu in public. Oricum la referendum votez cu amandoua si scriu mare Muie PSD


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel și eu, nu am nimic cu orientarea nimănui, atâta timp cât nu se ling în fața mea, fie cuplu hetero sau homo. Oricum, la câte probleme are țara asta, subiectul ăsta nu-și prea are locul, există alte lucruri care ne fac înapoiați, nu asta.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel ca si voi, chiar nu am nimic impotriva si nici nu ma intereseaza ce fac ei, atata timp cat sunt "multumiti" si isi vad e ale lor ca si pana acuma.

Cu ocazia asta, o sa fie mai multe adopti la noi in tara..ce-a ce nu e un minus.

Dar hei, nu m a supar sa am "prietene" sau colege, lesbiene..nu zic nu xD.

Chestia cu voturile astea..poate sa fie si cu dus si cu intors...ca poate fii si o capcana si de fapt se voteaza pentru altceva, ca asa de bine am ajuns ca natie si ca popor, incat ne "mancam" intre noi si facem orce doar ca sa ne fie noua bine si mai mult rau in stanga si-n dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, Denis said:

 

Crezi tu ca asta e rezolvarea "problemei" ? 

Chiar nu stiti nici pana acuma ca si morti, bunici, si stra-stra bunicul nostru voteaza, fie ca e un abuz sau nu, tot o sa faca pe dracu-n 4 si ies "invingatori".

By Denis,

ba mie imi place videoclipu asta, ii facut chiar fain :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...