Jump to content
Sign in to follow this  
afpromania

Wallpaper cu logo

Recommended Posts

Inspirata suprapunerea layerelor in sine pentru efect, dar vreau sa fi atent la un lucru, mai ales daca ai de gand sa lucrezi la wallpapers.

Nu este incadrat bine logo-ul in mijloc, adica nu este distanta egala in stanga si dreapta.

Daca ai chef sa asculti cum zic poti ( recomand) sa folosesti GUIDES. Iti atasez o poza mai injos.

 

Guied sunt un fel de 2 liniare ( orizantala, verticala) care te ajuta sa incadrez bine lucurile dintr-un proiect. 

Ti-am facut exemplu exact pe acest wallpaper sa intelegi despre ce inegalitate vobresc eu.

 

 

Jizgkkw.jpg

 

Pentru a adauga Guides urmezi pasii:

 

1. View -> New Guide -> Horizontal

2. View -> New Guide -> Vertical

3. Iti asezi cele doua drepte in fucntie de ce ai nevoie

4. View -> Lock Guides.

 

Poti de asemenea sa folosesti si Grid ( View -> Show -> Grid) care iti imparte layerul in mai multe patrate egale, gen caiet de matematica.

Eu folosesc grid la avatare si semnaturi, iar guides pentru wallpapers si altele.

 

Sper ca nu te deranjeaza aceasta observatie, dar poate il vei considera de ajutor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@@Artamess mersi de feedback. Stiu de ele dar nu le iau in seama. Le folosesc doar cand fac grafica pentru site-uri, acolo chiar unde necesita. In rest, la ochiometru :)


Website personal: Portal online romanesc

Radiouri live: Asculta posturi online de radio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...