Jump to content

Recommended Posts

Nume pe server: Pensionar

Propunere: Persoanele care au gradul de admin să aibă din nou acces la ban.

Beneficii: Un server liniștit de care jucătorii să se poată bucura.

Alte mențiuni: Eu credeam că adminii au acces la ban dar am aflat contrariul.

Astăzi, pe awp_lego_2 au fost pe server în jur de 12 persoane, 3 jucători cu aimbot și doi admini,
respectiv @Ramses și @Pizdis4Ever. Ei mi-au spus de ce nu mai au acces la comanda de ban permanent
și nu mi se pare normal, înțeleg că au fost probleme în trecut cu anumite persoane ce aveau acest grad,
dar soluția nu cred că este să li se scoată accesul, ci pur și simplu acele persoane să fie degradate.
Poate nu sunt în măsură să spun cum ar trebui să se menajeze aceste lucruri, dar este chinuitor
să știi că ai admin și să nu poți face nimic pentru a menține serverul curat.
Mulțumesc lui @Sensei, unul din admini a reușit în cele din urmă să ia legătura cu el,
iar el a intrat pe server și a banat respectivii jucătorii. Însă aveau Steam-ID Changer.
Dacă tot am deschis topicul, poți să te gândești și la accesul la ban pe IP pentru cei cu grad mai mare?

Mulțumesc pentru atenția acordată.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest

@XxX..GREEN..XxX degeaba dai pe ip. Eu am dat pe ip lu' ăla cu changer și ce crezi? Si-a pus ip al unui admin și când colo poc! Admin banat și ăla cu changer tot intra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra, adiminii nu mai sunt cum au fost mai demult, unii nu stiu sa dea restrictii sau chiar sa puna la vot mapa dar sa dea ban. Plus ca acuma se foloseste mult changer si dai pe degeaba ban si mai ales ca unii sun de 15-16 ani si vor fi si "accidente" cu ban ca il da din burta sau din suparare

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

PRO

Majoritatea de pe servar au admin,supe-god si nu au acces la ban pe clasa de ip,aici este problema si mai mare , numa co-owner,owner si fondator au acces.Daca nu se va lua o masura,servarul va avea si mai mult de suferit.Alex tu stii cel mai bine.


 

 

sensei.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi sunt in stare sa abuzeze de comanda !pban,mai ales cei de la inceput.

E bine si asa,au comanda de !kick,isi fac binduri si cand intra apasa pe tasta respectiva.

Exemplu: bind z "say !kick nume"


WWW.ELITEROYAL.ORG

Share this post


Link to post
Share on other sites

adminii au acces la ban, doar helperii nu au


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...