Jump to content
Sign in to follow this  
RaZvAnNN

Problema cu microfonul

Recommended Posts

De cand am facut upgrade de la windows 7 la 10 microfonul nu se mai aude atat pe skype cat si pe jocuri, am cautat problemele pe care le am cu el pe google, si imi da videoclipuri cum sa umblu la audio la microphone la alea acolo, dar problema este ca mie imi arata "Line-in" de la ce sa fie problema?

By RAKENZO[BAUNTY.],

Eu am avut problema cu microfonul la win 7 , la 10 merge perfect :))


34OYg8t.gif Trippy_SHT.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Problema poate fi driverele,le-ai instalat?
Dar poate sa nu fie de la drivere,adica mie nici acum nu-mi merge microfonul pe skype in rest merg la toate aplicatiile/jocuri.
Incearca sa instalez driverele pentru microfon sau usb device,chiar daca le-ai instalat.
Sper ca te-am ajutat!


warnin11.png       1ea8e925a1cd.gif
                 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
24 minutes ago, hamza123 said:

I think,but a problem is a drive.

Cred ca a inteles din postarea lui warning ,nu era nevoie de inca una .. si + e cam grea engleza .. incearca sa scrii in roman , poate e mai bine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Yassir said:

Cred ca a inteles din postarea lui warning ,nu era nevoie de inca una .. si + e cam grea engleza .. incearca sa scrii in roman , poate e mai bine

 

Nu ti rusine sa vb asa cu straini? Si mai intrebati de ce se duce tara noastra... :(


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows 10 e cel mai buguit sistem de operare existent. Eu unul nici nu vreau să mai aud de el, numai erori peste erori în loc de optimizări. De când am trecut la 7 din nou de o lună și ceva nu am absolut nici o problemă. Eu asta ți-aș recomanda și ție.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Marian said:

Windows 10 e cel mai buguit sistem de operare existent. Eu unul nici nu vreau să mai aud de el, numai erori peste erori în loc de optimizări. De când am trecut la 7 din nou de o lună și ceva nu am absolut nici o problemă. Eu asta ți-aș recomanda și ție.

Ai windows-ul original? Ca la cei care il au original le merge perfect..

By Warning,

Windosul original costa in jur de 50 euro.

By Denis,

se fac si reduceri si atunci va fi doat 50 de lei


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Pur și simplu e un windows prost făcut, deși ideea din spatele lui e bună. Până acum am testat orice în windows-ul ăsta și am întâmpinat pe parcurs următoarele probleme: se blochează des la loading screen și abia după restart își revine, jocurile vechi rulează greu/deloc, problemă cu sunetul în boxe/căști/microfon, anumite jocuri zic că nu suportă 3d acceleration din cauza windows-ului, raw input dezactivat din windows, plus că nu poți opri update-urile automate și te forțează să faci ceva ce nu vrei și pe lângă asta, microsoft te monitorizează cât poate, deci rip intimitate. Windows 10 e doar un mare bullshit plin de bloatware, spyware și erori. Asta e opinia mea despre el după multe teste și ceva timp de utilizare. 7 rămâne cel mai stabil, curat și ok sistem de operare.

By RaZvAnNN,

La faza cu update-urile i-am fentat pe prosti, inainte sa reinstalez windows-ul nu mai aveam spatiu in pc si imi cerea sa-i dau update si cerea 8 gb si nu aveam atata memorie :))


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumnatu meu lucreaza la info grup, el mi-a dat windows-ul de la firma nu cred ca au aia windows remake sa zic asa.

Incerc sa instalez acum driver-ul realtek si va anunt ce si cum.

EDIT:

In zadar, am instalat toate driverele posibile si imposibile, deci windows 7 vin acum :) 


34OYg8t.gif Trippy_SHT.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1 hour ago, RaZvAnNN said:

In zadar, am instalat toate driverele posibile si imposibile, deci windows 7 vin acum :) 

Ideea cu w7 cred ca e cea mai buna. Inca o problema fiind gasirea unui w7 de calitate... dar din cele citite nu cred   ca ař fi o problema dobandirea acelui w7...(cumnatul)


Re

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest

Daca si in 2018 e greu de gasit un windows 7 de calitate apoi ce sa mai zici de 10 , windows 7 gasesti peste tot si foarte bun , trebuie doar sa cauti :)

By Warning,

Eu nu am gasit nici pana azi,poate imi dai tu un link. PM te rog daca ai vre-un link.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...