Jump to content

Recommended Posts

1.Intr-un proces de divort, judecatorul o intreaba pe reclamanta:
– Doamna, sunteti sigura de ceea ce cereti? Doriti divortul pentru compatibilitate de caractere? Nu ar putea fi contrariul?
Femeia raspunde:
– Nu, domnule judecator! Este pentru compatibilitate: Mie imi plac filmele, sotului meu la fel! Imi place sa merg la plaja, si lui de asemenea! Imi place sa merg la teatru, el la fel! Mie imi plac barbatii, si lui la fel!

2.Pilot catre turnul de control:
– Comunicati, va rog, ora locala.
– Cine intreaba?
– Conteaza?
– Daca esti U.S. Air Force e 1602. Daca esti British Airways e 4:02 PM. Daca esti Lufthansa e 16:02:33, iar daca esti Tarom, e joi.

3.Un gangster celebru ii ofera proaspetei logodnice un superb colier de perle. Incantată, tanara intreaba:
– Sunt fantastice! Stiu ca nu se face, dar sunt foarte curioasa cat poate sa coste asa ceva.
– Pai, cu aproximatie, intre cinci si zece ani.

4.Stefan cel Mare, dupa o lupta:
– Ba, care a baut aseara, inainte de batalie, un pas in fata!
Tremura toti si numai vreo 3 ies in fata…
– Bine, voi la sapat transee, restul, hai sa ne dregem…

5.Doi dresori discuta:
– Douazeci de ani in sir m-am ocupat cu dresarea puricilor. Acum am trecut la elefanti.
– Din ce cauza?
– Mi-a cam slabit vederea!


                                                                                     luke.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

1.Intr-un autobuz suprapus plecau mai multi politisti intr-o aplicatie. S-au asezat ofiterii jos, iar subofiterii sus. Pe drum, ofiterii se distrau: bancuri, bauturi… La subofiteri liniste mare. Dupa vreo ora de mers, un ofiter urca sa vada ce fac subofiterii de e asa liniste.
– Ce aveti ma de nu scoateti o vorba?
– Da, voua va convine sa va distrati ca aveti sofer, dar noi…

2.– M-am certat urat cu soacra-mea aseara. Am vrut sa-i fac un bine si i-am zis ca are ciorapii incretiti.
– Si ce s-a intamplat?
– Problema a fost ca nu avea ciorapi…

3.– Nu stiu, se planse Bula lui Trula, ce cadou sa-i iau Bubulinei de Craciun.
– De ce n-o intrebi pe ea?
– Lasa gluma! De unde crezi ca o sa pot lua atatia bani?
 4.Doi purici fumeaza la marginea trotuarului. Prin apropiere trece un caine. Unul dintre ei zice impacientat:
– Hai, gata, arunca tigara, ca vine autobuzul!


                                                                                     luke.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...