Jump to content
Howly

Despre generatia asta.

Recommended Posts

Asta ii adevarat ce zice iGreen, colega mea de banca se imbata la fiecare petrecere doar sa se dea mare... Asa sunt multi altii, chiar si eu, cand vreau sa combin ceva mi mai usor cand sunt ametit un pic :))

Din clasa mea aproape toti fumeaza, in a 9 erau doar 3 si acuma sunt 28...

Si fumatul si bautu ii doar sa impresionezi oamenii, ii un cacat de viciu...

Mi groaza ce va fi mai incoli cu copii mei, cum vor invata, cum vor trai, cu astfel de oameni.. Poti da de exemplu tiganii care de mici sunt invatati sa fure si sa cerseasca.. Cand cineva o intrebat un tigan de ce fura si de ce cerseste, el ii raspunde ca asa ii normal la ei.. Nu au copilarie nu au nimic... Acum in perioada cand cica lumea ii cea mai civilizata... Noi am uitat sa mai fim oameni si ne apropiem din ce in ce mai mult de felul cum se comporta animalele...


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 minutes ago, Akim said:

Green, am zis clar, nu am nici o problema cu cei care bea fumeaza, multi ati început din curiozitate, alții o fac ca sunt obligați sau ca e la moda, si nu testeaza dacă e plăcut sau nu, ei trag acolo ca e la moda.

Plus cu băutura, si eu beau, am 15 ani, dar un păhărel de vin la masa acolo îl bei, tu ai 22 de ani, la vârsta aia e altfel, dacă vii pe unde stau eu, vezii copii de 15 ani Beti prin șanțuri uneori. Cu o grămadă de smardoi care se rad de ei, asta nu suport, dacă te faci manga, o faci acasă să nu te faci de rahat prin lume.

Acum trag un pahar pentru tine, problema e ca n-am pahar , il torn direct :D

Sper ca intelegi ca sunt putin sarcastic pe tema asta :)


Peace ! 😎😉
Nici intr-un caz nu da click pe acest spoiler si nici nu citi ce este scris acolo:

Spoiler

 

igreen semnatura.png

dgs.pngIn memoria lui EL'Dgs ! Sa te odihnesti in pace!

 

Fuck The System.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de acord cu tot ce a zis Akim , am în clasă colegi/colege care fumează si n-au un colț de pîine in burtă , în sensul că au bani in fiecare pauză să dea pe o țigară / două dar nu se gândesc să își ia ceva de mâncare și cer prin clasă de la oricine câte ceva , mi se pare foarte de prost gust.

Nu mai zic pozele de pe facebook cu țigara-n gură la 14 ani , și eu , odată cu începerea liceului am tras de 2-3 ori din țigară ca să văd cum e de curiozitate , și chiar nu îi văd rostu , alcoolul e ok in cantități mici , atâta timp cât nu te îmbeți de la o bere să te faci de căc** în public ,

pwp @Akim

 


123.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii cum ii Rutu, mergi la o petrecere te imbeti calumea si a doua zi daca te intalnesti cu cineva si te striga "Betivule" ca si cand ar fi o fala...

Betia asta ii ceva de mari smecheri.. Ca si pantalonii rupti, la moda..


qZKAhey.png

m16-1.png

#lovesex            

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate Akim , multi fac lucrul ăsta ca să pară șmecheri , mergi pe stradă și numa vezi copii de 10 ani cu tigarea în gura si paharu de vin în mână... Am un coleg care bea si se drogeaza mai ceva ca unu de 20 ani... Multi zic ca beau când sunt stresați dar există și alte căi sa scapi de stres nu numai băutul... Alta categorie sunt aia care fumează din cauza părinților , gen îl vede pe taicasu  ca fumeaza si  încearca  si el ... Sunt multe chestii de discutat pe tema asta cu băutul si fumatul de la vârste mici ....


 

 

pq_Hh0_DE.png

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Akim ai mare dreptate,la mine in oras la liceul/scoala generala unde sunt eu (acum liceu) din clasa a 7-a mergeau in tabere cu Absolut Vodka si Kent.Acuma e si mai rau,la noi in baie sunt cercuri negre pe usi pentru ca asa is sting tigarile.Din punctul meu de vedere  nu stiu cu ce ii ajuta sa consume alcool si tigari in loc sa stranga bani in scopuri mai bune. Si este foarte adevarat ca daca nu esti smecherie de copil sa bei sau sa fumezi majoritatea te fac tocilar sau copil fara viata ceea ce nu este adevarat. Eu de fiecare data cand aveam un prieten care fuma il intrebam daca imi da un fum dar ii luam tigara si o calcam. Am vazut destui care dau o caruta de bani si isi cumpara tigari electronice de cate 400-500 de lei.Generatia noastra este tot mai rea si mai rea,nu stiu ce va fii pe viitor. Idee buna cu topicu <3 @Akim


 

 

 

 

John Wick

 

                                                                                                       

                                                                                                                                       

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Unii fumeaza daor din curiozitate , dar de exemplu eu nu fumez si nici nu ma trrage , cand ies afara cu prietenii , aproape toti fumeaza , sunt acolo vre-o 2 ,3 care nu fumeaza, dar restu toti , si nici nu ma trage la fumat , dar sunt foarte obsedat de jocuri la pc , dar si acest timp petrecut la pc , distruge copilaria dar si viata .

Edited by MotivatoR

6h3_YNt_T.png             

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Generatia nu ii disparuta de acum, ci de cativa ani... sa nu crezi ca doar cei de 15 ani se apuca de astea sau au un comportament neadecvat. Totul incepe de la cei "mari" adica adultii! Cunosc si vad o gramada de specimene ca oameni nu le pot zice care la varsta de 19 chiar peste 20 de ani "invata" pe cei mici sau chiar ei dau de pilda cum se comporta in fata omenirii. Nu au o ratiune!! Si nu vreau sa bag chiar pe toti in oala dar nu cred ca ar muri daca nu ar fuma, bea sau droga ca te poti distra si fara aceste "hobby-uri". Unii daca fac asa ca a zis amicul sa fumezi sau bei sau chiar doar sa fii smecher atunci chiar au o problema grava sau cum zice proverbul "Ce face omul face si maimuta"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

In toate tarile sunt asa cocalarisme, nu ai ce sa faci, nu ai cum sa le opresti, de exemplu in America, acei smecherii, de ei cred ca se face un fel de rasism impotriva lor stiti la cine ma refer.. "ma' nigga" dar nu-i deloc asa se cred smecheri cu pistoale, cutite, si sunt multi asta este traim intr-o lume in care trebuie sa-ti croiesti singur drumul nu sa te uiti in dreapta si in stanga, "precum calul stiti ca are chestiile alea la urechi, sa nu vada in stanga si in dreapta, sa mearga pe drumul lui Co-ordonat de stapan" Precum noi de parinti acum cat suntem mici ;) 


34OYg8t.gif Trippy_SHT.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

On 7.11.2016 at 10:37 PM, Akim said:

Deci, incepand cu toate, asta e un topic in care ne putem exprima in mod liber gandurile, dar folosind un limbaj adecvat.

Astept niste pareri bine argumentate la acest topic.

Pun pariu ca putini, doar cei interesati o sa citeasca topicul, nu vreau sa vad post-uri cu "ai dreptate" "+rep" VREAU RASPUNSURI BINE ARGUMENTATE.

 

Bun, practic in zilele astea m-am gasit vorbind cu cineva despre generatia minune in care traim noi, cred ca stiti despre ce vorbesc.

Incepem cu "copii" de 15 ani care se cred smecheri fumand si drogandu-se crezandu-se smecheri, ce parere aveti? 

Generatia asta, din care fac si eu parte e o mare prostie, daca te droghezi sau fumezi in public sa te dai smecher, practic, nu esti smecher, e cea mai mare prostie, pentru ca multi ii vezi ca ii incurajeaza pe altii sa se apuce, ca "ba, esti smecher daca fumezi", zic asa ca am patit sa vina sa mi se zica astfel de cuvinte, dar bineinteles am refuzat, pentru ca nu ceea ce faci te face om de viitor, ci daca poti gandii in mod liber, aia te face om de succes. Apoi aia care beau, tot de cei asa de 15 ani, ii auzi "ba, in seara asta bem, ne facem manga" si apoi ii vezi intradevar beti, dar cu o gramada de lume care se rade de tine. 

Nu zic ca is contra celor care fumeaza sau bea, fiecare face ce vrea din viata lui, dar daca vrei sa te imbeti, fa-o acasa, singur, sa nu te faci de ras, sau cu fumatul, de ce te expui atata ca tu fumezi? Esti smecher? Nu.

Nu am scris mult, pentru ca mai mult sunt scarbit de generatia asta in care traiesc, mi-am dat seama ca daca gandesti si vorbesti in mod liber, esti luat de prost, iar cei care fumeaza si se drogheaza sunt venerati, de asta suntem o societate de "copii fumatori" pentru ca multi, cedeaza, si se gandesc "daca fumez/beau/ma droghez ca ei o sa fiu smecher si o sa fiu acceptat", asta e gandul celor slabi, usor influentabili, care vor sa fie acceptati pentru ceea ce nu sunt.

Am facut asta pentru ca am inceput liceul, si am avut ocazia de a studia imprejurimile mele.

Nu vreau sa ma dau mare, nu vreau sa par mai matur ca cei de varsta mea, dar cred eu, ca multi dintre ei sunt persoane cu minte, dar care isi ascund acea minte geniala care o au, pentru ca practic, sunt luati de prosti.

Am zis, nu vreau sa ma dau mai matur, dar reusesc sa gandesc, si sa nu fiu asa influentat de toti.

Daca apartineti acelui tip de adolescent, va rog eu sa ganditi, sa nu stati prosti acolo, ganditi si vedeti daca e chiar ceea ce va doriti.

... fara multe cuvinte .... MAI UIMIT

 

eu 30 de ani ... si sa fiu serios pe la 22 de ani am inceles ce ai inceles tu la 15 ani ... resepct tie si cu cine stai inpreuna

eu de mic stau in germania ... am crescut cu hoti mintinosi smecheri .................................... mare ...  si exact ce scriu tu aicia asa fain ... exact astea le-am simtit pe pielea mea ...

 

 

 

dar din momentu cand miam dat seama ... mam scimbat total ... de am ajuns secretaru firmi unde lucrez acu

On 7.11.2016 at 11:36 PM, Sacalul said:

weee @Akim lumea s-a schimbat...toti copilasii se cred mari smardoi,totul se rezuma in ziua de azi la tupeu,nesimtire si prostie,nu ca eu oi fii vreun destept,sau ca nu sunt nesimtit cateodata,dar eu cand zic ceva stiu ca am dreptate....totul in ziua de azi se face virtual...nu ai sa mai vezi copi sa se dea cu sania iarna,sau sa iasa sa joace un fotbal,sau ceva gen,ca atunci cand eram eu mic....acum se joaca,bea,se drogheaza,fac misto unii de altii,fura si alte chestii d-astea....nu ca eu nu as fuma...dar eu fumez din alt motiv,nu ca sa fii smecher......nimic nu va mai fii ca inainte,totul se duce de rapa...ma gandesc la generatia ce va venii,oare ce va fii....totul s-a dus...

 

Respect @Akim

@Sacalul mai uimit .... tu care te-ai dat rambo si ma injurai pe server

 

 

Edit : scuze cum scriu ... nu am fost in romania la scoala ... da pentru ca vreau sa vb cu voi :) mam invatat singur :D


daca doresti sa incepi sa farmezi bitcoin -  situri platesc 100%

200x200.gif

betfury.io
 

Win Free Bitcoins every hour! - www.freebitco.in

2_300x600.gif

 

cloud miner in test...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Awards

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...